„ Miś jest mały i puchaty

Miś jest fajny i kudłaty

Miś jest gruby jak ta kula

Misia zawsze się przytula.”

25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „ Dzień Pluszowego Misia ”.

Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola z opaską „Misia” zrobioną w domu razem z rodzicami. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe, wprost bajecznie kolorowe a każdy był piękny i wyjątkowy. Dzieci poznały historię powstania pluszaków, poznały także bajkowe misie i różne gatunki niedźwiedzi. Brały także udział w zabawie, „Jaka to melodia” mającej na celu rozpoznanie piosenek ze znanych bajek o misiach. Nie brakowało tańców, wierszy, piosenek o tematyce misiowej. Na koniec brały udział w misiowym quizie. Po pełnej uśmiechu, ogromu radości zabawie, dzieci przystąpiły do wykonania pracy plastycznej z wykorzystaniem różnych technik i materiałów tworząc swoje misie.