Rok szkolny 2021/22 rozpoczął się bardzo dobrze dla młodych entuzjastów programowania i robotyki ze Szkoły Podstawowej w Sąspowie. Dostaliśmy dotację w wysokości 2500.00 zł., dzięki której grupa uczniów z klasy IV- V pod opieką p. Marzeny Ćwik realizuje program  #SuperKoderzy – 3 wymiary matematyki.  Za uzyskaną dotację została zakupiona  drukarka 3D  Flashforge Adventurer 3.

Na zajęciach we wrześniu i październiku uczniowie założyli konta w programie TinkerCAD. Nauczyli się poruszać wewnątrz aplikacji, a także tworzyć i edytować pierwsze obiekty grafiki trójwymiarowej. I tak powstały organizery oraz breloczki do kluczy. Na kolejnych zajęciach uczniowie dowiedzą się, w jaki sposób zaprojektowane obiekty trójwymiarowe są przygotowywane do wydruku oraz jak w praktyce przebiega proces druku 3D.

#SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. W czasie trwania programu Młodzi Koderzy dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii. Rozwijają też kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole. Być może w młodych programistach rozbudzą się przyszłe zainteresowania zawodowe. Programista to przecież zawód przyszłości!